„Venom GT” pārspēj „Bugatti Veyron” ātruma rekordu

Hennessey_venomGT_1

Amerikāņu superautomobilis „Hennessey Venom GT” Kenedija Kosmiskā centra lidlauka skrejceļā uzstādījis jaunu maksimālā ātruma rekordu sērijveida automobiļiem – tas sasniedzis 435,3 km/h.

Tādējādi „Venom GT” gandrīz par 4 km/h pārspējis līdzšinējo „Bugatti Veyron Super Sport” 2010. gadā uzstādīto ātruma rekordu.

Tiesa, šis rekords formālas ātruma fiksēšanas metodikas neievērošanas dēļ netiks ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā.

Proti, noteikumi ir tādi, ka automobiļa ātrums jāmēra braucot pa noteikto ceļa nogriezni gan turp, gan atpakaļ. Diemžēl kosmiskā centra administrācija nedeva atļauju „Hennessey” braukt pa lidlauka ieskrējiena joslu kustībai pretējā virzienā.

„Mēs bijām gatavi braukt abos virzienos, taču vīri no NASA (nacionālās astronautikas aģentūras) mums to neļāva,” atzinās firmas vadītājs Džons Henesijs. „Ar viņiem nav viegli vienoties. Jau, lai dabūtu atļauju šim rekorda braucienam, mums bija vajadzīgi divi gadi.”

Hennessey_venomGT_2

Informācijai: „Hennessey Venom GT” ir uzbūvēts, izmantojot modificētu „Lotus Exige” šasiju. Auto 7,0 l V8 dzinējs veidots uz „GM LS7” („Corvette”) motora bāzes, aprīkots ar divām turbīnām, tas attīsta 1244 ZS. Šāda automobiļa cena ir 1,2 miljoni ASV dolāru. 11 automobiļi jau ir nonākuši pie saviem īpašniekiem. Kopumā kompānija plāno laist pasaulē 30 „Venom GT” eksemplārus.