VIDEO: “AutoMedia Latvia” reportāža: Tik dažādā budžeta cenu grupas pilnpiedziņa

Andre Motors 4x4 tuss_10.10.2018. 02

Ja neesi īpaši informēts, nez vai tāpat vien, braucot Rīgā pa Ulmaņa gatvi garām autosalonam “Andre Motors”, izdosies konstatēt, ka šajā pierastajā “Citroen” mājvietā nu jau kopš pavasara zem viena  jumta sadzīvo arī laikam jau mazāk zināma un, iespējams, tādēļ ne pārāk pieprasīta, bet tomēr visnotaļ interesanta pilnpiedziņas automobiļu saime. Tā ietver mazāk populāros japāņu zīmolus “Suzuki” un “Isuzu”, kā arī korejiešu “Ssang Yong”.

Bija pierasts, ka Latvijas autotirgū pavisam droši par minoritātēm saucamo “Suzuki”, “Isuzu” un “Ssang Yong” jaunākos modeļus varēja apskatīt un iegādāties vien pavisam citā Rīgas pusē – Biķernieku ielas no centra tālākajā galā jeb netālu no jaunatklātās “Ikea” mēbeļbodes esošajā “AutoBrava” salonā.

Lai pievērstu uzmanību, ka situācija ir mainījusies, kā arī akcentētu  jaunā “Suzuki Jimny” decembrī gaidāmo nonākšanu pārdošanā, “Andre Motors” autopresei un dažiem citiem lūgtiem viesiem bija sarīkojis rudenīgu pastaigu turpat Rīgas nomalēs, kur tieši vienkārša, bet spējīga pilnpiedziņa var izrādīties lielākā vērtē, kā skanīgi zīmoli un mašīnas ar šiku aprīkojumu.

Andre Motors 4x4 tuss_10.10.2018. 05

Kā darba instrumentu, kam svarīgākā īpašība ir spēja izbraukt vietās, kur ceļu stāvoklis ir bēdīgs jeb nereti ceļa kā tāda nebūs vispār, visi “Andre Motors” rīkotā pasākuma viesi viennozīmīgi atzina jauno “Suzuki Jimny”, kas ir utilitārs braucamais ar konstrukcijas ziņā šķietami arhaisko nesošo rāmi, pazeminātajiem pārnesumiem un abiem (!) viengabala jeb atkarīgajiem tiltiem. Jau vien ar savu baby G-Class izskatu vien jaunais “Jimny” pasaka priekšā, kam īsti šis auto domāts. Un Bolderājas karjera smiltāji neliek vilties…

Video no pasākuma var atvērt arī ŠEIT.

Lauksaimnieki un dažādu uzņēmumu servisa dienesti kā alternatīvu populārākajiem pikabiem – “Toyota Hilux”, “Nissan Navara”, “VW Amarok” un to līdziniekiem, iespējams, var novērtēt arī “Isuzu D-Max”.

Andre Motors 4x4 tuss_10.10.2018. 06

Savukārt “Suzuki” piedāvājumā esošais “Vitara” drīzāk ir tāds lauku ļaužu, kuriem svarīgāks par prestižu būs ar konkurentiem līdzvērtīgs sniegums  un iespējami zemākas iegādes izmaksas, krosovers. Līdzīgi ir ar Latvijas tirgū nesen atgrieztā korejiešu zīmola “Ssang Yong” visnotaļ jau respektablo un komfortablo modeli “Rexton” – cienījams komforts, beidzot arī eiropiešiem pieņemams dizains un mērenas izmaksas.

Andre Motors 4x4 tuss_10.10.2018. 03

Īsts pārsteigums vairākumam pasākuma dalībniekiem bija mazais “Suzuki Swift” hibrīdauto izpildījumā. Par spīti rotaļīgajam izskatam un pateicoties maķenīt elektrificētai pilnpiedziņai, šis automobilītis ārpus ceļiem bija gatavs piekāpties vien īstajiem bezceļu bridējiem kā “Jimny” un “D-Max”.

Andre Motors 4x4 tuss_10.10.2018. 04

Kas attiecas uz “Andre Motors” pārstāvētajiem “Citroen” modeļiem – “C3 Aircross” un “C4 Cactus”, tad šiem pseidokrosoveriem, kā zināms, piemīt vien mēreni ‘džipiska’  āriene, bet pilnpiedziņa, pat ne ļoti vienkārša, nav pieejama.

Katrā ziņā, pirms izdarīt pirkumu no pilnpiedziņas spēkratu  klāsta, īpaši, ja makā nevar grābt gana dziļi, ar minēto “Suzuki”, “Isuzu” un “Ssang Yong” piedāvājumu vismaz iepazīties ir vērts.