VIDEO: „AutoMedia.lv” piedalās jaunās „Renault Megane” Latvijas prezentācijā

Renault Megane IV 28

Šonedēļ (24.02.) „Renault” pārstāvji presei pirmo reizi Latvijā demonstrēja jaunās – ceturtās paaudzes – kompaktklases modeli „Renault Megane”. Kamēr universāla versija vēl tikai gaida pirmizrādi tuvajā Ženēvas autoizstādē, līdz mums ir nonācis piecdurvju hečbeks. Vienlaikus ar prezentāciju presei tas laists arī pārdošanā. Bāzes versiju cena sākas aptuveni no 14 500 eiro.

Fraču autobūve, atšķirībā, piemēram, no vācu ražotājiem, nereti nākamās paaudzes modeļu pēctecībā mēdz pārsteigt ar dizainu. Tie, kuri tura prātā vēl nereti sastopamās „Megane II” neierastās formas, zinās par ko runāju. Jaunā „Megane”, ceru piekritīsit, salīdzinājumā ar trešo paaudzi ar radikālām dizaina izmaiņām neizceļas. Jā, ir pilnībā pārstrādāta optika ar plaši izmantotu LED gaismu tehnoloģiju, ir svaigas līnijas, kas piešķir vairāk sportiska jauneklīguma, ir arī neatņemamais jaunā korporatīvā stila deguns jeb auto priekšgals, bet nekāda revolūcija notikusi nav. Kopumā ņemot, ceru, ka vairums man piekritīs – hečbeka siluets ir eiropeiski pareizs, simpātisks un „Renault” zīmolam neapšaubāmi piederīgs. Izskats drīzāk pievelk nevis atgrūž un tas jau ir pluss.

Renault Megane IV 01

Salons turpretim ir pārvērties līdz nepazīšanai, jo no iepriekšējās „Megane” tajā vairs nav nekā. Cita priekšējā paneļa arhitektūra, savādāki mērinstrumenti, citāda stūre un tunelis starp sēdekļiem. Nu gandrīz gluži tāds pats kā lielajam brālim „Renault Talismam”, tikai mazāks mēgorā. Taču būtiskākais, ka jaunā „Megane” piedāvā faktiski visas tās pašas komforta, drošības un multimediju izmantošanas iespējas, ko „Talismam” un lielais minivens „Espace”. Tostarp, plašas salona individualizācijas iespējas.

VIDEO var noskatīties arī ŠEIT.

Visai droši varu apgalvot, ka,

visticamāk, būsiet pārsteigti par to, kas tik jaunās „Megane” veidolā tagad ir pieejams demokrātiskajā kompaktklases segmentā.

Papildus daudzajām aktīvās un pasīvās drošības, kā arī komforta sistēmām, „Renault” ir ieviesis arī automātisko parkošanās sistēmu, kas, nospiežot, attiecīgu pogu centrālajā konsolē gan palīdz atrast piemērotu vietu auto novietošanai, gan arī palīdz tajā noparkoties. Tiesa, ir redzētas arī advancētākas šāda veida sistēmas. Netaisos apgalvot, ka „Megane IV” citiem ir priekšā visās jomās, taču ir ne viena vien opcija, ar ko vairums agrāk izlaistie klases konkurenti vēl palepoties nevar.

Horizontālais 7 collu multimediju ekrāns nav tik efektīgs kā lielais vertikālais, taču funkciju būtību tas īpaši nemaina

Horizontālais 7 collu multimediju ekrāns nav tik efektīgs kā lielais vertikālais, taču funkciju būtību tas īpaši nemaina

Viena no lietām, ko nekādi nevar neizcelt, ir nudien kompaktklasē pirmo reizi sastopamā sistēma 4Control. Nē, nē – tā nav pilnpiedziņa, bet pakaļējo riteņu piestūrēšanas mehānisms. Atkarībā no izvēlētā braukšanas režīma līdz ātrumam 60 vai 80 km/h pakaļējie riteņi, pagriežot stūri, par 2 grādiem sagriežas pretēji priekšējiem, bet ātrumos virs 60 vai 80 km/h par 1 grādu tajā pašā virzienā, kur stūrējošie riteņi. 4Control tādējādi ļauj iegūt mazāku pagrieziena radiusu, samazina sānsveres un vairo auto saķeri ar ceļu. Tiesa, šī sistēma gan ir pieejama vien sportiskākajai „Megane GT” versijai, kas mūsu uzfilmētajā video ir spilgti zilā mašīnīte. Starp citu, tai atšķirībā no no pārējām „Megane” ir ne tikai individualizēts izskats, jaudīgākais motors, bet arī virkne citas atšķirības.

"Megane GT", protams, gan izskatās efektīgāk, gan brauc iespaidīgāk

“Megane GT”, protams, gan izskatās efektīgāk, gan brauc iespaidīgāk

Jaunās „Megane” arsenālā ir benzīna uz dīzeļdzinēji, kas nodrošina jaudas amplitūdu no 90 līdz 205 zirgspēkiem. Papildus jāpiebilst, ka jaunais modelis piedāvā vairāk vietas gan aizmugures sēdeklī sēdošajiem, gan vairāk vietas bagāžas telpā. Šai ziņā jaunā „Megane” ir viens no klases līderiem.

Ko vairāk par šo auto ceram pavēstīt pēc individuāla testa brauciena kaut kad drīzumā.