VIDEO: “AutoMedia.lv” tests: “Citroen C3 Aircross” – bez pilnpiedziņas, bet ar pieklājīgu klīrensu

38-Citroen C3 Aircross

“Citroen C3 Aircross” ir būvēts uz koncerna “Group PSA” modulārās platformas PF1, kas kopēja arī brālīgajam zīmolam “Peugeot” un nu tiek ieviesta arī pārpirktā “Opel” modeļiem. Attiecīgi “Aircross” tehniski ir līdzvērtīgs tādiem aktuāliem mazajiem krosoveriem kā “Peugeot 2008” un “Opel Crossland X”.

Toties no dizaina viedokļa “Aircross” ir pilnīgi citādāks nekā jau pieminētie radinieki. “Citroen” modeļu izskats ar retiem izņēmumiem arvien ir patālu no vāciskā dizaina remdenuma, ko, lai gūtu Eiropas publikas atzinību, lielākoties cenšas kopēt kā japāņu, tā korejiešu autobūvētāji. Arī “Aircross” izskats, manuprāt, vairumam liksies vai nu krasi nepieņemams, vai arī svaigs un tamdēļ iekārojams.

Katrā ziņā tiem, kuri uz ielām un lielceļiem grib ‘izlekt’ no  tā sauktās pelēkās masas, šis auto var būt interesants.

Virsbūves forma šim bumbulim nav klasiski apvidnieciska, bet drīzāk balansē kaut kur starp miniveniem, mazajiem komerctransporta ‘papēdīšiem’ un krosoveriem. Be tas veiksmei cīņā par pircēju simpātijām nez vai varētu būt šķērslis.

35-Citroen C3 Aircross

Cita lieta, ka motoru izvēle nav īpaši plaša. Ir tikai viens benzīna un viens dīzeļmotors. Tiesa, trīscilindru Pure Tech benzīna turbomotoram ir 82, 110 vai 130 Zs jaudas versijas, bet 1,6 BlueHDi dīzelim 100 vai 120 Zs jauda. Tātad faktiski pieci motori. Pluss, ka ar vidējās jaudas benzīnnieku “Aircross” iegūstams arī ar automātisko sešpakāpju pārnesumkārbu. Viens otrs konkurents automātu nemaz nepiedāvā.

Video var apskatīt arī ŠEIT.

“AutoMedia.lv” izmēģināja tieši benzīnu ar automātu. Iespaidi? Saturīga stūrēšana, mūsu ceļiem pietiekami elastīga, bet ne pārlieku vaļīga piekare. Motora un kārbas kombinācija neraisīja ne nievas, ne sajūsmu. Vārdu sakot, normāls vidusmēra braucamais. Vien degvielas patēriņš gan šķita lielāks nekā tik nelielam automobilītim gribētos. Visumā tīri prātīgi, bez delverēšanās vizinoties, iznāca vidēji knapi ierakstīties astoņos litros uz 100 km. Un sapratām, ka lielākoties pilsētā grozoties patēriņš laikam būs virs desmit litriem.

23-Citroen C3 Aircross

“Citroen” vieglie auto pērn Latvijā piedzīvoja 32% pārdošanas kritumu, kamēr “Peugeot” 15% pieaugumu. Varbūt šai ziņā ko mainīs 2017.gada nogalē notikušās pārmaiņas tirdzniecības struktūrā.

Bez jau pieminētajiem radiniekiem “Aircross” nāksies izturēt arī tādu sāncenšu kā “Nissan Juke”, “Renault Captur”, dvīnīšu “Kia Stonic” un “Hyundai Kona”, “Opel Mokka X” un “VW T-Roc” konkurenci. Vai “Aircross” var traucēt pilnpiedziņas trūkums? Nez vai, jo šai ziņā adekvātajam “Peugeot 2008” tas, šķiet, īpaši netraucē. Galu galā mazie krosoveri nu nemaz nav tās mašīnas, kuras pērk, lai bristu īstus dubļus.

34-Citroen C3 Aircross

Jāpiemin, ka “Aircross” ir apveltīts ar vienu no lielākajiem bagāžas nodalījumiem starp līdzīgiem krosoveriem, kā arī tam piešķirtas modernākās drošības un komunikāciju tehnoloģijas un bagātākajās komplektācijās tas šādā ziņā ir visnotaļ progresīvs auto.

„Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech 110 6AT” vērtē Ainārs Zariņš*

– „vāji”; – „apmierinoši”; – „labi”; – „ļoti labi”; – „izcili”

*Vērtējums adekvāti salīdzināms tikai katras klases ietvaros un nav vispārināms

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech 6AT” tehniskie rādītāji (ražotāja dati)

Garums (mm) 4154
Platums bez spoguļiem (mm) 1756
Augstums (mm) 1637
Riteņu garenbāze (mm) 2604
Standarta bagāžas nodalījuma tilpums (l) 410
Pašmasa (kg) 1278
Motors 1,2 l – R3, četri vārsti uz cilindru; 1199 cm3; jauda 110 Zs pie 5500 apgr./grieze 205 Nm pie 1500 apgr.
Atgāzu emisiju klase Euro VI
CO2 emisijas (g/km) 124
Degviela Benzīns E95
Maksimālais ātrums (km/h) 183
Dinamika 0-100 km/h (s) 11,8
Degvielas patēriņš (l/100 km) Pilsētā – 6,7Uz šosejas – 4,8Jauktā režīmā – 5,5
Degvielas tvertnes tilpums (l) 45
Velkošā ass priekšējā
Klīrenss (mm) 178
Ātrumkārba sešpakāpju automātiskā
Riepas 215/55 R17

 

Birkas: