VIDEO+FOTO: “AutoMedia Latvia” tests: intriģējošais un godalgotais “Peugeot 208″

1-Peugeot 208

Interesanti, nez no kurienes ir radies un kurš bija tas, kurš pirmais pateica vispārzināmo maģisko frāzi – franču šarms. Jā, francūži teju it visā ir slaveni ar šarmu. Vācieši, turpretim, ar kārtību jeb kā viņi paši saka alles sind in ordnung. Savukārt angļi skrupulozi turas pie tradīcijām. Un piesaukto nudien var attiecināt arī uz automobiļu dizainu. Nu uzlūkojiet kaut vai mazo lauvēnu “Peugeot 208″. Nu ir tur tas franču šarms! “AutoMedia Latvia” piedāvā iepazīties ar mūsu iespaidiem par jaudīgāko benzīna mašīnu.

No prāvā iekšdedzes motoru klāsta, kāds bija pieejams priekšgājējam – pirmajam “Peugeot 208″, nav ne miņas. Jaunajam ir tikai divi motori –jauns 1,2 litru tilpuma trīs cilindru benzīna turbomotors un jauns četrcilindru 1,5 litru 101 Zs dīzeļmotors, taču benzīna motoram ir trīs jaudas versijas – ar 75, 101 un 131 zirgspēkiem.

32-Peugeot 208

Jaudas ziņā pieticīgākais benzīnnieks komplektējas tikai ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu, bet abām lielākajām jaudām tiek piedāvāts arī “Aisin” astoņpakāpju robotizētā kārba, kas pārslēgšanos ar roku neprasa. PureTech 130 ir tikai EAT8. Starp citu, arī manuālā kārba lauvēnam nāk no japāņu “Aisin”. Dīzelim izvēles nav – tikai manuālis.

Otrās paaudzes 208-tais būvēts uz PSA Grupas pašas jaunākās modulārās platformas (Common Modular Platform), kas paredzēta B un C segmentu automašīnām. Ražotājs uzsver, ka lietotājiem tas nozīmē labākus ekonomijas rādītājus, zemāku smaguma centru un precīzāku vadāmību, augstāku salona akustisko komfortu, zemāku vibrāciju, kā arī paplašinātas aprīkojuma iespējas, kas iekļauj jaunākos elektroniskos asistentus un drošības sistēmas. Starp citu, uz šīs pašas CMP platformas taisīta arī koncerna jaunā radiniece „Opel Corsa”.

14-Peugeot 208

208 un e-208 ir pieejami ar papildu uzlabotām vadītāja palīdzības sistēmām, tostarp ir adaptīva kruīza kontrole, joslu centrēšana, automātiska novietošana un nepārredzamo zonu kontrole.

Ne velti jaunais Peugeot 208 tika pasludināts par 2020.gada Car Of The Year, bet šajā konkursā, kā zināms, vērā tiek ņemts ne tikai automobiļu dizains.

31-Peugeot 208

Žēl, ka  jaunajam 208-jam lemts debitēt brīdī, kad dēļ COVID-19 visa autoindustrija saņem pamatīgu triecienu un jaunu mašīnu iegāde lielākoties tiek atlikta uz labākiem laikiem. Taču tas pēc būtības jau nemaina Peugeot 208 īpašības. Mūsu iespaidi par “Peugeot 208″ apkopoti pievienotajā VIDEO. Par šī video tapšanu īpašs paldies Pļaviņu novada sporta bāzei “Jankas-Jaujas” un personīgi Jānim Eidukam!

“Peugeot 208 Pure Tech 130 8EAT ” vērtē Ainārs Zariņš*

– „vāji”; – „apmierinoši”; – „labi”; – „ļoti labi”; – „izcili”

*Vērtējums adekvāti salīdzināms tikai katras klases ietvaros un nav vispārināms

 

Birkas: