VIDEO+FOTO: “AutoMedia Latvia” tests: izmēģinām otrās paaudzes krosoveru “Renault Koleos”

42-Renault Koleos

Varētu, protams, izvērst diskusiju par tēmu, kurš automobilis tagad pelnījis “Renault” modeļu flotes flagmaņa statusu. Lielais krosovertipa minivens “Espace”, vidējās klases klasiķis “Talisman” jeb otrās paaudzes tīrasiņu krosovers “Koleos”. Šāda diskusija pat būtu vietā, ja vien pats franču autoražotājs kā flagmani jau nebūtu nominējis tieši jauno “Koleos”.

Varēja gadīties, ka jaunākais un lielākais no “Renault” krosoveriem vairs nemaz nesauktos “Koleos”, jo iepriekš baumoja, ka tam varētu tikt dots nosaukums “Maxthon”. Taču beigu beigās “Renault” tomēr izšķīrās turpināt “Koleos” stāstu.

1-Renault Koleos

Un tas ir visai loģiski, jo otrās paaudzes “Koleos”, tāpat kā pirmās, tehniski ir analogs alianses japāņu partnera “Nissan” modeļiem “X-Trail” un “Qashqai”. Tikai nu kā japāņu, tā arī franču mašīnām tiek izmantota jauna moduļu platforma Common Module Family, ko vēl dala arī vairāk “Qashqai” izmēriem radniecīgais “Renault Kadjar”.

Ir vēl viena kopīga paralēle starp abu paaudžu “Koleos”. Proti,  arī otro paaudzi veidojot,

francūži līdz pēdējai vīlei ir parūpējušies par atšķirīgu dizainu. kamēr japāņu analogs “X-Trail” tagad izskatās pēc pārauguša “Qashqai”.

Savukārt Lourensa van der Akera dizainētais “Koleos” ar sarežģītā reljefa motora pārsegu, spilgtām detaļām masīvajos sānu paneļos, jaunākās “Renault” saimes C formas priekšējo optiku, kas ieskauj masīvo radiatora resti, kā arī ģimeniskās tradīcijās risināto aizmugures optiku atstāj svaigu un monumentālu iespaidu. Nudien īsts saimes barvedis.

32-Renault Koleos

Salonā gan individualitātes ir pamaz, bet pie tā nākas pierast, jo izmaksu optimizācija šādi izpaužas teju jebkura autoražotāja visu modeļu salonu unifikācijā. Tāpat kā “Espace” un “Talisman” arī “Koleos” informācijas un izklaides sistēmas standartā ir septiņu collu skārienekrāns, bet augstākiem apdares līmeņiem nāk R Link 2 vertikālā 8,7 collu planšete.

12-Renault Koleos

“Koleos” ir globāls modelis un tiek tirgots ne tikai Eiropā un Āzijā, bet arī Dienvidamerikā un pat Austrālijā. Pie mums tas pieejams ar diviem turbo dīzeļmotoriem . Kā bāzīte kalpo 1,6 litru dCi motors ar 130 Zs jaudu komplektā ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu. Savukārt 2,0 litru tilpuma dCi sniedz 177 zirgspēku jaudu un piejams ne tikai ar manuālo kārbu, bet arī ar ķīļveida bezpakāpju variatora transmisiju, izstrādātu Japānas uzņēmumā “Jatco”, kas ar šada tipa transmisijām apgādā lielu daļu no pasaules vadošajiem autoražotājiem.

Otrās paaudzes “Koleos” salīdzinājumā ar priekšgājēju ir jūtami audzis izmēros. Garumā par 15 cm un ne tikai izskatās, bet arī ir maķenīt garāks par “X-Trail”. Plus 37 mm. Riteņu garenbāze pastiepusies vēl vairāk – par teju 20 cm (2705 mm). Otrās rindas sēdekļos braucošie to noteikti novērtēs. Un arī bagāžas nodalījuma ietilpība jau standartā pieaugusi par gandrīz 100 litriem. Piektās jeb bagāžas telpas durvis nu ir tradicionālas, bet pirmajam “Koleos”, varbūt dažs vēl atceras, bija divdaļīgas un apakšdaļu varēja izmantot arī kā galdiņu.

20-Renault Koleos

Priekš krosovera jaunajam “Koleos” ir ļoti pieklājīgs klīrenss – 213 mm. Turklāt mūsu izmēģinājuma objekts ar 2,0 litu motoru un pieminēto variatoru bija apgādāts ar pilnpiedziņu, par ko mērinstrumentu blokā signalizēja simbols ar jaudas pārdali starp asīm. Ar mazo dīzelīti “Koleos” ir tikai priekišpiedziņas izpildījumā. Nolēmām iebrist mežā, kur nav nekāda ceļa. Pat taciņas. Izlocījuši samērā viegli pagaro “Koleos” rumpi starp kokiem, celmiem un augstiem ciņiem, uzkārāmies uz meža stigas marta vidū vēl sasalušās malas. Ne no vietas šķietami nevainīgā situācijā, kad visi četri riteņi vēl skāra zemi, jo divi, labāko saķeri pa diognāli baudošie, izslīdēja. Izskatīju visu centrālo konsoli un vidustuneli, bet iespēju ieslēgt starpasu sajūgu vilkmes režīmā 50/50 neatradu. Atceroties kādu akrobātisku veiklību pirms 10 gadiem Marokā diognālā izsvarojuma trasē demonstrēja vecais “Koleos”, nopukojos, ka jaunais padarīts par pilsētas krosoveru.

8-Renault Koleos

Tikai vēlāk, kad kopā ar līdzbraucējiem, piepaceļot “Koleos” ar domkratu, zem lielāku saķeri baudošajiem, bet slīdošajiem riteņiem sabāzuši kokus un tikuši atkal brīvībā, starpasu bloķa saslēgšanas taustiņu atradu. Ja “X-Trail” attiecīgais režīmu izvēles ripulis joprojām ir uz vidustuneļa, tad “Koleos” attiecīgā poga, manuprāt, aizceļojusi ne visai piemērotā vietā – no viduskonsoles pārcelta priekšējā paneļa apakšā kreisajā pusē no stūres.

Tātad arī jaunais “Koleos” tomēr ir, kas vairāk kā pilsētas švīts.

Pilnpiedziņas versijām ir trīs riteņu piedziņas režīmi – ar atsēgtu vikmi uz aizmugures riteņiem, visu riteņu piedziņa, kad elektronika pēc savas saprašanas automātiski pārdala daļu vilkmes uz aizmuguri un pastāvīga visu riteņu piedziņa.

30-Renault Koleos

Pa šoseju mūsu testa auto pārvietojās reizē šķietami mundri, bet tomēr miermīlīgi. Kā tāds kreiseris. Taču ritošā daļa salonā ļāva diezgan labi sajust ceļa nelīdzenumus, lai gan mežā škita, ka piekares ir energoietilpīgas. Jāņem vērā, ka mūsu izmēģinātais auto bija tikai ar 18 collu riteņiem, bet glaunākajai kompletācijai Initiale Paris paredzēti 19 collu rati ar vēl plānākām riepām.

4-Renault Koleos

Ja runa par aprīkojuma iespējām, tad “Koleos” pieejams viss, ko vien “Renault” šodien piedāvā. Jautājums tikai par gatavību par to visu maksāt. Nebūt ne ‘plikās’ Zen bāzes mašīnas cena ar mazo motoru un priekšpiedziņu ir 25 570 eiro. Intens atkarībā no motora un kārbas svārstās no 27 410 līdz 32 390 eiro, bet greznā Initiale Paris ar attiecīgiem apdares elementiem interjerā un eksterjerā sākot no 36 020 eiro. Šķiet visnotaļ konkurētspējīgi attiecībā pret “X-Trail”, taču japānim piedāvājumā ir arī benzīna motori un tad priekšpiedziņas mašīnas bāzītē iznāk lētākas.

Taču mūsu publika nezkāpēc “Renault” krosoverus, tostarp “Koleos” neuztver nopietni. Viena un tā apti tehnika, tikai atšķirīgs dizains, bet kamēr analogi “Nissan” tiek pārdoti simtos, “Renault” dīleriem izdodas notirgot labi ja desmitus.

„Renault Koleos 2.0 dCi X-CVT8” vērtē Ainārs Zariņš*

– „vāji”; – „apmierinoši”; – „labi”; – „ļoti labi”; – „izcili”

*Vērtējums adekvāti salīdzināms tikai katras klases ietvaros un nav vispārināms

„Renault Koleos 2.0 dCi X-CVT8” tehniskie rādītāji (ražotāja dati)

Garums (mm) 4673
Augstums (mm) 1678
Platums bez spoguļiem (mm) 1843
Riteņu garenbāze (mm) 2705
Standarta bagāžas nodalījuma tilpums (l) 579
Pašmasa (kg) 1654
Klīrenss (mm) 213
Motors 2,0 l dCi – R4, četri vārsti uz cilindru; 1995 cm3; jauda 177 Zs pie 3750 apgr. / grieze 380 pie 2000 apgr.
Atgāzu emisiju klase Euro VI
CO2 emisijas (g/km) 156
Degviela dīzeļdegviela
Maksimālais ātrums (km/h) 201
Dinamika 0-100 km/h (s) 9,5
Degvielas patēriņš pilsētā (l/100 km) 6,2
Degvielas patēriņš uz šosejas (l/100 km) 5,8
Degvielas patēriņš jauktā režīmā (l/100 km) 5,9
Velkošā ass pilnpiedziņa
Ātrumkārba Bezpakāpju variators X-CVT8
Degvielas tvertnes tilpums (l) 60
Riepas 225/60 R18
Birkas: