VIDEO+FOTO: “AutoMedia Latvia” tests: minimāla komuflāža, nopietns bruņojums – atjaunotais “Citroen C3″

1-Citroen C3_31.10.2020.

Franču zīmola “Citroen” pašreiz vērtīgākais modelis – trešās paaudzes B segmenta mazauto C3 ir piedzīvojis pusmūža atjaunošanas programmu. Arī “AutoMedia Latvia” sēdās pie C3 stūres, lai lūkotu, kādas pārmaiņas francūži veikuši. Mums piedāvāja izbraukt ar topversijas mašīnu – 110 Zs benzīna motors un automāts. Iespaidi atspoguļoti pievienotajā video.

Atjaunošanas programma ir daudz plašāka nekā to var nojaust pēc ar aci uztveramām izmaiņām eksterjerā un salonā. Taču arī izskatā šis tas pamainījies ir, lai arī kopumā pilnībā ir saglabāts pirms nepilniem četriem gadiem tā laika “C4 Picasso” mūlīša un “C4 Cactus” sānskata krustošanā iegūtais mazmazītiņa krosoverīša iespaids, ko visspilgtāk ataino plātā Airbump sānu uzlika. Starp citu, ja pēdējā atbaida, tad C3 var nopirkt arī bez Airbump.

16-Citroen C3_31.10.2020.

Teju visas dizaina izmaiņas faktiski koncentrējas priekšpusē – mazliet citādās līnijās tagad veidots galveno lukturu un centrālās radiatora restes sapludinājums, bet no Citroen logotipa “deguna” stiegrojošo hromēto “ūsu galu” pāris, kas iepriekš beigās apvija dienas gaitas lampas, nu nosliecies katrs pie sava luktura.

Nu jau kur tie gadi, kopš modē ir tendence, piedāvāt pircējiem plašas individualizācijas iespējas, kas ietver no virsbūves atšķirīgu jumta daļas krāsu un citus knifiņus. C3 šajā spēlītē nebija nekāds pabērns, bet nu – kas zin’, varbūt pat ir klases čempions. “Citroen” apgalvo, ka tagad pielāgot C3 savam stilam var, izvēloties no 97 atšķirīgām krāsojuma un citādas apdares kombinācijām. Iepriekš bija tikai 36 variācijas.

15-Citroen C3_31.10.2020. (2)

C3 un koncerna radi “Peugeot 208”un nu arī “Opel Corsa” nav gluži kloni ar dažādām sejām. C3 kā senāks modelis būvēts uz mazliet vecākas platformas nekā abi jaunieši. Un arī pati mašīnas konstrukcija ir no abiem radiniekiem atšķirīga. C3 tiecas izskatīties pēc mazītiņa krosovera, lai gan tāds nemaz nav. Taču sēdpozīcija C3 tomēr ir mazliet augstāka un piekares tam mīkstākas nekā koncerna jaunākajiem šīs klases abiem modeļiem.

Dēļ salīdzinoši elastīgākām balstiekārtām C3 ir gana pievilcīgs braukšanai ne tikai pa asfaltu, bet visnotaļ saturīgs arī uz grubuļainiem Latvijas lauku ceļiem. Turklāt tam kā priekšā, tā arī aizmugurē ir ļoti īsas virsbūves pārkares, kas bez īpašām bažām par bamperu apskādēšanu atvieglos, piemēram, izbraucienu baraviku medībās. Savukārt jestros asfalta līkločos C3 ir mazāk pārliecinošs nekā abi koncerna konkurenti, jo sānsveres tam lielākas un arī stūrēšana mazāk izjusta.

26-Citroen C3_31.10.2020.

Sešpakāpju automātam ir arī manuālās slēgšanās režīms, taču tas pieejams tikai ar “AutoMedia Latvia” izmēģināto 110 Zs trīscilindru benzīna turbomotoriņu. Modernizācijas galvenais ieguvums salonā ir ‘citronistu’ Advanced Comfort programmas ietvaros pārveidotie sēdekļi, kam speciālā mīksto putu slāņa biezums palielināts no 2  līdz 15 mm. Pufīgu sēžamo cienītāji noteikti novērtēs.

Dažas nianses it kā netieši norāda, kas koncernā tomēr ir galvenais – “Peugeot” jeb “Citroen”. Vēsturiski, kā zināms, aizvadītā gadsimta 70.-jos gados “Peugeot” paglāba “Citroen” no izputēšanas. Kopš tiem laikiem gan daudz ūdens jau aiztecējis, bet C3 arī pēc atjaunošanas ir skopāka motoru gamma nekā “Peugeot 208”. Un arī jaunais efektīgais astoņpakāpju EAT8 robots tam nav piešķirts.

Taču modernākā drošības un izklaides aprīkojuma trūkumu nu vairs C3 pārmest nevar. Pilnīga viedtālruņu integrācija. Ne mazāk kā 11 vadītāja palīdzības sistēmas, tostarp tagad arī priekšējie parkošanās sensori, veseli seši. Avārijas novēršanas sistēma, kas reaģē kā uz kustīgiem, tā nekustīgiem objektiem. Vadītāja modrības  un noguruma kontrole jeb tā sauktā “kafijas pause”. Aklo zonu kontrole un aktīvā Cruise Control. Iebūvēts videoreģistrators un vairāku līmeņu SOS sistēma nelaimes gadījumiem un vēl daudz kas cits. Katrā gadījumā aprīkojuma ziņā C3 nu nav pabērna lomā.

13-Citroen C3_31.10.2020.

Un galu galā, ja svarīgs ir stils un nianses, tad kurā vēl mašīnā jūs atradīsiet, piemēram, tādus durvju rokturus, kādi ir “Citroen” automobiļos? Tostarp C3.

Starp citu, pašlaik tieši C3 ir dubultzibeņu zīmola vislabāk pārdotais modelis un savā klasē tas Eiropā pat iespraucies B segmenta TOP 5. Arī pie mums nav tā, ka “Citroen C3” būtu palicis neievērots.

7-Citroen C3_31.10.2020.

Spēka agregātu jomā C3 ir pieejams ar trīs cilindru PureTech 83 benzīna motoru un piecpakāpju manuālo pārnesumkārbu, turboversiju PureTech 110 ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu jeb EAT6 automātisko pārnesumkārbu, kā arī BlueHDi 100 dīzeli ar piecpakāpju manuālo kārbu. Tiesa, motoru gamma C3 tika atjaunota jau 2018.gadā un te facelift jaunumus faktiski nav atnesis.

Cenas sākot no 12 990 eiro.

“Citroen C3 Pure Tech 110 EAT6” vērtē Ainārs Zariņš*


– „vāji”; – „apmierinoši”; – „labi”; – „ļoti labi”; – „izcili”

*Vērtējums adekvāti salīdzināms tikai katras klases ietvaros un nav vispārināms

Birkas: