VIDEO+FOTO: “AutoMedia.lv” tests: ar jauno “Opel Zafira” iepazīstam “Opel OnStar” atbalsta sistēmu

1-Opel Zafira with OnStar

Ar jauno „Opel Zafira” mēs jau braucām. Īsā (no nobraukto kilometru viedokļa) iepazīšanās reizē Igaunijā. Pēc pirmās tikšanās šo 2016.gada gājuma minivenu mums bija pagrūti uztvert kā pilnīgi jaunu „Zafira” paaudzi. Arī otrais, jau krietni ilgāks randiņš pirmo iespaidu dzēst nespēja, taču tieši jaunā „Zafira” mums atklāja kopš aizvadītā gada nogales arī Latvijā pircējiem nu pieejamo „Opel” lietotāju atbalsta sistēmu „OnStar”.

Opel OnStar tiek saukts arī par īpašnieka vai lietotāja personīgo savienojamības un palīdzības asistentu. Mēs to nosaucām par atbalsta sistēmu.

"OnStar" vadības trīs nepieciešamie tautsiņi iebūvēti atpakaļskata spoguļa korpusā

“OnStar” izmantošanai nepieciešamie taustiņi iebūvēti atpakaļskata spoguļa korpusā

OnStar darbības virzieni ir šādi:

1)      Nepārtraukta un vispusīga automašīnas diagnostika. Par ikvienu novirzi no kāda automašīnas mezgla normālas funkcionēšanas vai kādas sistēmas kļūdu jūs uzreiz tiksiet informēts. Tas visticamāk pasargās no palikšanas uz ceļa ar salūzušu auto. Vai vienmēr? Iespējams, ka nē. Taču lielākoties gan jau līdzēs tehnisko palīdzību meklēt laikus.

9-Opel Zafira with OnStar

2)      Navigācijas galamērķa lejupielādes funkcija. Nospiediet pakalpojumu izsaukšanas pogu un palūdziet OnStar padomniekam. Viņš jūsu vietā sameklēs vēlamā galamērķa adresi un vienkārši nosūtīs nepieciešamo navigācijas maršrutu uz iebūvēto „Opel” navigācijas sistēmu. Jums atliek tikai iekārtotiess ērtāk un doties ceļā. Ērti? Protams. Un brauciena laikā arī daudz drošāk, ja esat laika trūkumā.

3)      Aizsardzība pret zagļiem un palīdzība automašīnas zādzības gadījumā. „Opel” nav „Audi” vai „BMW”, tie zagļus nekārdina? Muļķības, zog arī opeļus. Ja jūsu auto vairs neatrodas vietā, kur to novietojāt, iespējams, tā ir nozagta. OnStar var palīdzēt policijai to atrast. Vienīgais, kas jādara jums – par zādzību jāpaziņo policijai. Savukārt OnStar konsultants palīdzēs meklēšanā, jo

OnStar atrod jūsu „Opel”, izmantojot GPS, un seko tai.

Tas nozīmē, ka arī policija uzzinās, kur tā atrodas. Turklāt OnStar konsultants šādā gadījumā var attālināti pilnībā ‘izrubīt’ auto aizdedzi. Tātad dzinējam apstājoties, zaglis vairs nevarēs iedarbināt jūsu automašīnu un turpināt braukt.

31-Opel Zafira with OnStar

4)      Diennakts ārkārtas zvans. Pat ja tā nav nopietna avārija. Tikai reibonis vai slikta pašsajūta, kas traucē braukt. Ja jums, jūsu pasažieriem vai garāmgājējam nepieciešama medicīniskā palīdzība OnStar to noorganizēs maksimāli ātri.

5)      Maksimāli ātra palīdzība avārijas gadījumā: OnStar var glābt jūsu dzīvību. Ativizējoties gaisa drošības spilvenam, ieslēdzas automātiskā avārijas palīgsistēma. Uz OnStar centru nekavējoties tiek nosūtīta visa svarīgā informācija: auto atrašanās vieta, braukšanas virziens un pat avārijas smaguma pakāpe. Ja spējat komunicēt, īpaši apmācīti OnStar konsultanti uzsāks ar jums sarunu, pat atrodoties ārzemēs, saruna var norisināties jūsu izvēlētā valodā. Kad katra sekunde ir no svara, kolīdz visa informācija ir saņemta un ir skaidrs, ka jums nepieciešama palīdzība, OnStar konsultants nekavējoties ziņo par to avārijas dienestiem.

26-Opel Zafira with OnStar

6)      Ar Wi-Fi tīkla palīdzību nepārtraukta tiešsaiste ar savu auto. Pat pirms izejat pa savas mājas parādes durvīm. Vēl pirms esat izkāpis no gultas… Cik lielu attālumu es varu nobraukt līdz brīdim, kad jāuzpilda degviela? Vai riepu spiediens ir atbilstošs? Kur īsti es novietoju savu automašīnu? Atbildes uz šiem jautājumiem iespējams noskaidrot, vienkārši – izmantojot viedtālruni vai planšetdatoru.

Mūsu galvenie iespaidi par OnStar iespējām un izmantošanas ērtumu apkopoti rakstam pievienotajā videomateriālā. Mums patika, turklāt sistēmas izmantošanas cena, salīdzinājumā ar jaunu automobiļu vērtību ir teju smieklīga.

Ko varam piebilst par pašu „Opel Zafira”. Konkrētā mašīna ar 2,0 litru turbodīzeļa (ar AdBlue) motoru un sešpakāpju automātisko transmisiju ir tīkams braucamrīks gan ikdienas īsiem ‘izskrējieniem’, gan gariem braucieniem. Pietiekami ātra, gaitā dinamiska, bet nu nemaz nav sportiska. Ģimenisks braucamrīks. Arī attiecīgi ietilpīgs, lai, vajadzības gadījumā, līdzi ņemtu gan prāvu mantu kaudzi, gan kuplāku pulku braucēju kā ierasts vienā ģimenē, jo pieejama arī ar septiņām sēdvietām.

5-Opel Zafira with OnStar

Degvielas patēriņš? Lūkojiet tabulā raksta beigās! Redzamie patēriņa rādītāji sasniegti bez īpašās vēlmes iekļauties kaut kādos tur rāmjos. Rūpnīcas patēriņa dati saka, ka kombinētā ciklā tērēs 5,8-6,1 litru uz 100 km. Kā redzat, reālajā dzīvē nav nemaz tālu. Gribēsiet ķert ‘daivu’, protams, būs vairāk. Mūsu novērojums bija, ka pilsētā atšķirība starp dzīvi un datiem uz ‘papīra’, būs lielāka.

Mūsu izmēģinātā „Zafira” ar 170 Zs ir jaudīgākā visā dīzeļmotoru gammā. Vēl niknāka ir tikai viena „Zafira” modifikācija – ar 200 Zs vērto 1,6 litru benzīna turbomotoru. Un tā ir arī visdārgākā jaunās paaudzes modifikācija. Cena sākot no 24 583 eiro. Kopumā modelim ir izvērsts dzinēju un transmisiju piedāvājums un arī konkurētspējīgas cenas.

„Opel Zafira 2,0 CDTi 6AT” vērtē Ainārs Zariņš

– „vāji”; – „apmierinoši”; – „labi”; – „ļoti labi”; – „izcili”

Vērtējums adekvāti salīdzināms tikai katras klases ietvaros un nav vispārināms

„AutoMedia.lv” degvielas patēriņa rezultāti pēc „Opel Zafira 2,0 CDTi 6AT” borta datora

Rīga – Pļaviņas – Jēkabpils – Pļaviņas 225,9 km ar vid. ātrumu 46 km/h – 6,5 l/100 km
Pļaviņas – Jēkabpils – Aknīste – Subate – Ignalina – Pļaviņas – Jēkabpils – Pļaviņas 584,2 km ar vid. ātrumu 53 km/h – 6,5 l/100 km
Pļaviņas – Ērgļi – Pļaviņas – Jēkabpils – Rīga 195,6 km ar vid. ātrumu 65 km/h – 6,9 l/100 kmDriving Style: 23% Eco; 69% Normal; 8% Agressive
Kopā testa laikā veikti 1005,7 km(odometra rādījumi: testa sākumā 4531 km – testa beigās  5537 km)
Birkas: