VIDEO+FOTO: “AutoMedia.lv” tests: Ar “Opel Adam Rocks S” pārbaudām, vai tiešām mazauto piemērots tikai īsiem braucieniem?

16-Opel Adam Rocks S_08.07.2017

Jaunu automobiļu (un ne tikai jaunu) tirgus Latvijā visai krietni atšķiras ne tikai no tuvākajām kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, bet arī Eiropas tirgiem kopumā. Viens no piemēriem ir Latvijas publikas visai noraidošā attieksme pret maziem automobiļiem. Izmantojot mazauto „Opel Adam Rocks S” „AutoMedia.lv” centās pārbaudīt vienu no izplatītākajiem mītiem – vai tiešām mazas mašīnas der vien īsiem izbraucieniem dzīvesvietas tuvumā?

Maza mašīna kā vienīgais transportlīdzeklis, protams, nebūs piemērota trīsbērnu ģimenei, it sevišķi, ja reizēm līdzi jāņem arī sievasmēte (vai vīramāte) un visu mīļotais mājdzīvnieks. Tajā vienkārši būs par maz vietas. Tā pat bez iepriekš ieskicētajiem apstākļiem ierobežos arī, ja esat kaislīgs dažu dzīvesveida aktivitāšu kopējs. Piemēram, makšķernieks, velobraukšanas fans, kaislīgs slēpotājs u.c.

14-Opel Adam Rocks S_08.07.2017

Bet ja augstāk teiktais uz jums īpaši neattiecas, vai tiešām mazauto ir tik nepietiekams, ka noderēs tikai pilsētnieciskos paskrējienos pa darbiem, uz tirgu un līdz bērnudārzam vai skolai? „AutoMedia.lv”, izmantojot testbraucienu ar izmēru ziņā vismazākā A segmenta automobili „Opel Adam Rocks S” uz savas ādas centās pārbaudīt, vai šāds braucamais dzīvi apgrūtina garākā ceļojumā. Mūsu iespaidus un secinājumus skatiet pievienotajā VIDEO.

11-Opel Adam Rocks S_08.07.2017

Piebildīsim vien, ka „Adam Rocks S”, protams, ir rindojams starp tā saucamajiem fun car un spēj piedāvāt mazliet vairāk kā tikai utilitāro vajadzību autonomi pārvietoties. Tas spēj priecēt ar izskatu un braukšanas īpašībām.

Pat parasts “Adam” izskatās krāšņs kā no ārienes, tā arī salonā, nemaz jau nerunājot par vēl efektīgākajām S mašīnām.

Ticiet man, ar šādu spēkratu raibajā automobiļu pūlī jūs tiksiet ievērots. Kas attiecas uz tā lietošanas īpašībām, tad jāsaka, ka garā ceļā zināmu diskomfortu radīja jau pieminētais gaitas līganuma iztrūkums uz švakākas kvalitātes ceļiem.

6-Opel Adam Rocks S_08.07.2017

Citādā ziņā

divatā mums ērtību mazajā dzeltenajā bumbulītī netrūka.

Savukārt brukšana ar šo mazuli mums pat visnotaļ patika. “Adam Rocks S” ir sprigans braucamrīks ar nebūt ne sliktām driver car īpašībām.

1-Opel Adam Rocks S_08.07.2017

Ar ko atšķiras parasts “Adam” no “Adam Rocks”? Tik vien kā ar mazliet brutālāku izskatu, ko piedod melnās bamperu un sliekšņu uzlikas, kas šo pilsētniecisko bumbuli vizuāli padara, jā tā var izteikties, laucinieciskāku. Taču tādēļ nevajag iedomāties, ka “Adam Rocks” būs piemērots braukšanai ārpus ceļiem. S mašīnas ir jaudīgākās “Adam” saimē. 150 zirgspēki, 220 Nm grieze un patīkami dobja skaņa. Protams, tās arī ir dārgākās modifikāciju rindā – teju 20 tūkstoši eiro.

Birkas: