VIDEO+FOTO: “AutoMedia.lv” tests: “Opel Zafira 2016″ – jauna vai tikai uzlabota?

30-opel-zafira-2016

Ja lasām un skatāmies tikai to, ko piedāvā pats „Opel Zafira” ražotājs, šis minivens 2016.gada nogalē tiek pasniegts kā jaunas paaudzes modelis. Taču parakņājoties tehniskajos datos, pavērtējot piedāvātās izmaņas, gribas secināt, ka tā īsti un patiesi jauno „Zafira” par ceturto paaudzi var nosaukt, šo to kā saka ‘pievelkot aiz matiem’.

Jā, no auto degundaļas ir pazuduši bampera kontūrās pārejošie priekšējās optikas „bumerangi”, ko kā reveransu pret „Opel” pirmo hibrīdmašīnu „Ampera” 2011.gadā dizaineri piešķīra ‘Zefīriņa’ trešajai paaudzei. Taču tā arī ir, mūsuprāt, lielākā un pamanāmākā atšķirība starp pieminētās paaudzes un 2016.gada mašīnu.

Arī jaunā „Zafira” piedāvā vairāk, nekā tikai ērtu ceļošanu.

Atjautīgo sēdekļu manipulēšanas sistēmu, tostarp ar dieviem papildu sēdeklīšiem trešajā rindā, mēs jau pazīstam sen. Taču minivenus var izmantot arī kā nelielu kravas transportu. 5 sēdvietu konfigurācijā, Zafira spējot nodrošināt 710 litrus, bet nolaižot otro rindu, pat līdz 1860 litriem lietderīgās telpas.

28-opel-zafira-2016

Ja jūsu izvēle kompakto minivenu pasaulē tiešām sliecas uz jauno „Zafira”, minēsim, ka cenas šim automobilim ir no 19 340 līdz 27 759 eiro. Tas standarta komplektācijās, bet papildu aprīkojums cenu jebkurā versijā var jūtami pieaudzēt. Vērtējiet, salīdziniet ar konkurentiem!

18-opel-zafira-2016

Dzinēju un transmisiju izvēle, kā jau allaž pie „Opel” – plaša. Gan benzīna, gan dizeļmašīnas pieejamas gan ar manuālo, gan automātisko transmisiju, bet jauda svārstās no 120 līdz 200 zirgspēkiem. Teju ikvienam ģimenisku spēkratu meklētājam te savējo vajadzētu atrast. Turklāt „Zafira” pieejama arī divās benzīna-gāzes versijās. Gan ar pie mums ierasto autogāzi (LPG)barojama, gan ar dabasgāzi (CNG) braucoša.

9-opel-zafira-2016

 

Video var atvērt arī ŠEIT.

Birkas: