“Volkswagen” Amerikā ilgstoši falsificējis datus par mašīnu radītajiem izmešiem

Volkswagen_Logo_by_ColdF

Amerikas Savienoto valstu Apkārtējās vides aizsardzības aģentūra EPA nākusi klajā ar paziņojumu, ka  Vācijas autoražotājs “Volkswagen AG” ilgstoši krāpies, uzrādot zemākus nekā patiesi izmešus ASV tirgotajiem automobiļiem ar 2,0 litru tilpuma turbodīzeļmotoriem. Koncernam tagad draud rekordliels sods 18 miljardu dolāru apmērā, ziņo autoritatīvais izdevums “Automotive News”.

EPA pārstāvji atklājuši, ka automašīnas tikušas aprīkotas ar elektronisku programmatūru, kas ekoloģisko testu laikā daudzkārt samazinājusi automobiļu radītos izmešus vidē, bet pēc testiem motora darbībai atjaunojuši ‘normālu’ režīmu, kurā patiesais izmešu līmenis daudzkārt pārsniedzis pieļaujamās normas.

EPA uzskata, ka laika posmā no 2008.gada tādējādi varētu būt ‘apstrādāti’ vairāk nekā 482 tūkstoši ASV realizētie koncerna automobiļi, tostarp “VW Jetta”, “VW Golf”, “VW Beetle”, kā arī jaunās paaudzes “Passat” un pat “Audi A3”, kas aprīkoti ar 2,0 litu TDI dzinējiem. Saskaņā ar ASV federālajiem likumiem par katru šāda automobiļa realizāciju var pienākties samaksāt 37,5 tūkstošus lielu soda baudu.

Pareizinot, soda naudas summa iznāk nudien iespaidīga!

“Volkswagen” bosa Mārtina Vinterkorna oficiāls paziņojums atklāj, ka autoražotājs notikušo blēdīšanos atzīst.

“Esmu dziļi vīlies, ka esam iedragājuši mūsu klientu un sabiedrības uzticību. Mēs darīsim visu nepieciešamo, lai kompensētu nodarīto kaitējumu,” sacīts Vinterkorna paziņojumā. Tiek minēts, ka šī skandāla dēļ Vinterkorns pat var zaudēt amatu, jo šai sakarā biržā uzreiz ievērojami kritusies koncerna akciju cena.

Šobrīd “Volkswagen” licis visiem ASV dīleriem apturēt ar 2,0 litru TDI motoriem aprīkoto modeļu tirdzniecību, ziņo “Automotive News”.

 

Birkas: