„Volkswagen” elektrisko automobili „e-Up!” var iegādāties arī Latvijā

Volkswagen-e-Up_2014_01

Septembrī starptautiskajā autoizstādē Frankfurtē prezentētais elektriskais automobilis „VW e-Up!” tiek laists pārdošanā arī Baltijā. Jau standarta komplektācijā iekļauta automātiskā klimata kontrole ar autonomo apsildi un ventilāciju, radionavigācijas sistēma, priekšējo sēdekļu un vējstikla apsilde, kā arī LED dienas braukšanas gaismas.

Baltijā, tostarp arī Latvijā, kur oficiāli nav pārstāvēti tādi Eiropā populāri elektriskie spēkrati kā amerikāņu „Tesla” un pat franču „Renault” elektroauto, jaunpienācējs „e-Up!” faktiski būs tikai otrais brīvi nopērkamais pilnībā elektriskais sērijveida modelis aiz „Nissan Leaf”. Mazais folksītis patērē vien 11,7 kWh elektroenerģijas uz 100 km.

„e-Up! Ir pasūtāms jau no novembra un tā cena ir 25 585 eiro.

Atkarībā no ārējiem apstākļiem un vadītāja braukšanas stila „e-Up!” nobrauktais attālums var sasniegt līdz 160 km ar vienu uzlādi. Tā ir pietiekama distance ikdienas lietojumam, ja ņem vērā, ka, pēc Eiropāveiktiem pētījumiem, aptuveni  80% no visiem motorizēto transportlīdzekļu lietotājiem vidēji nobrauc līdz 50 km dienā.

Volkswagen-e-Up_2014_02

„e-Up!” maksimālā jauda ir 82 Zs un tūlītējs 210 Nm griezes moments. Tas spēj nodrošināt  130km/h maksimālo ātrumu un ieskriešanos no 0 līdz 100 km/h 12,4 sekundēs.

Ātrākās kombinēto uzlādes sistēmu lādēšanas stacijas (līdzstrāvas) saīsina laiku, kas nepieciešams, lai „e-up!” akumulatoru uzlādētu par 80% aptuveni pusstundā. Diemžēl nav dzirdēts, ka Latvijā tiktu attīstīts elektromobiļu uzlādes tīkls nemaz jau nerunājot pār šādiem ātrās uzlādes punktiem.

Birkas: