Volkswagen „elektrizē“ sērijveida „Golf” un „up!”

VW e-up e-Golf

Starptautiskajā autoizstādē Frankfurtē (no 10. līdz 22. septembrim) „Volkswagen” pasaules dubultpirmizrādē prezentēs divus jaunus elektriskos automobiļus: „e-up!” un „e-Golf”. Abi bezizmešu automobiļi ir praktiski ikdienas lietošanā, tiem ir četras durvis un plašs aprīkojuma klāsts.

Standarta komplektācijā iekļauta automātiskā klimata kontrole ar priekšsildītāju un ventilatoru, radionavigācijas sistēma, vējstikla sildītājs, LED dienas braukšanas gaismas, kā arī modelī „e-Golf” „Volkswagen” pirmo reizi izmanto LED priekšējos lukturus.

e-Golf” darbina 115 Zs jaudas elektriskais dzinējs, kas attīsta 270 Nm griezes momentu. Ātrumu 100 km/h tas sasniedz 10,4 sekundēs. Uz lielceļa piecvietīgā priekšējo riteņu piedziņas automobiļa ātrums tiek elektroniski ierobežots pie 140 km/h.

Savukārt „e-up!” spēj attīstīt 82 Zs jaudu un nodrošina 210 Nm griezes momentu. Ātrumu no 0 līdz 100 km/h tas sasniedz 12,4 sekundēs. Tā maksimālais ātrums ir 130 km/h.

Ar vienu akumulatora uzlādēšanas reizi (18,7 kWh) „e-up!” var nobraukt 160 km, savukārt „e-Golf” ar lielāku akumulatoru (24,2 kWh) var veikt 190 km lielu attālumu.

Abos modeļos paredzēti divi braukšanas režīmi („Eco“, „Eco+“) un vēl četri tikpat vienkārši aktivizējami reģeneratīvās bremzēšanas režīmi („D1“, „D2“, „D3“ un „B“) palīdz maksimālo nobraucamo attālumu palielināt. Vācijas Federālās satiksmes, būvniecības un pilsētattīstības ministrijas veiktā pētījumā tika konstatēts, ka aptuveni 80% Vācijas autovadītāju dienā nobrauc mazāk kā 50 km.

Ātrākās kombinēto uzlādes sistēmu lādēšanas stacijas (līdzstrāvas) saīsina laiku, kas nepieciešams, lai „e-up!” un „e-Golf” akumulatorus uzlādētu par 80% aptuveni pusstundā.

Birkas: