„Volkswagen” noticis „galma apvērsums”

Ferdi_Pich_1

Uzreiz atklāsim, ka apvērsums neizdevās, kā rezultātā koncerna ilggadējais direktoru padomes priekšsēdētājs Ferdinands Pjehs (attēlā) ir pametis visus savus ieņemamos amatus un devies pelnītā atpūtā.

Kā ziņo aģentūra AFP, līdz šim ietekmīgais korporācijas „Vokswagen AG” uzraudzības padomes priekšsēdētājs ir kļuvis par paša iniciētā „galma apvērsuma” upuri. Iepriekš medijos bija izskanējis, ka Pjehs bija iecerējis atbrīvoties no galvenā izpilddirektora Martina Vinterkorna un viņa vietā iebīdīt savu protežē Matiasu Milleru, kurš šobrīd ir „Bugatti” zīmola vadītājs.

Diemžēl Vinterkorna atbalstītāju spārns izrādījās pārāk spēcīgs

un apturēja Pjeha uzsāktās intrigas, kā rezultātā 78-gadīgajam austrietim (bija jau arī laiks) tika piedāvāts izvēlēties, vai viņš labprātīgi noliks savas visai apjomīgās pilnvaras, vai arī akcionāri viņu vienkārši atbrīvos no darba. Viņš izvēlējās pirmo variantu. Līdz ar viņu arī Pjeha kundzei nācās atstāt uzraudzības padomes locekļa amatu.

Šobrīd par „Volkswagen” direktoru padomes pagaidu priekšsēdētāju ir iecelts bijušais arodbiedrības vadītājs Bertolds Hūbers.

Informācijai: Ferdinands Pjehs, kurš beidzamajā laikā „Volkswagen galmā” bija iemantojis iesauku „diktators”, ir kompānijas „Porsche” dibinātāja Ferdinanda Porša mazdēls. Viņš ir atradies „Volkswagen” vadībā vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Lielā mērā, pateicoties tieši Pjeha spožajai personībai un autoritatīvajam vadības stilam, „Volkswagen” šodien ir izaudzis par iespaidīgu impēriju. Cita starpā arī „Bugatti” atdzimšana ir viņa iniciatīva.

Birkas: