„Volkswagen” prezentē „XL Sport” un uzlādējamu „Passat” hibrīdu

VW XL Sport 03

Būtiskākie jaunumi Parīzes autoizstādē „Volkswagen” stendā (pēc paša ražotāja ieskatiem) ir efektīva sporta automobiļa prototips „XL Sport” un „Passat GTE” – uzlādējams hibrīdautomobilis. Šis duplets prezentēts ar moto Les images de marques, kas, visticamāk, norāda uzsvarus, kādā virzienā „Volkswagen Group” saredz savas attīstības prioritātes jau tuvākajā nākotnē.

„XL Sport” ir sporta automobilis ar 200 Zs jaudu un maksimālo ātrumu 270 km/h, kas veidots uz pērn Ženēvas autošovā prezentētā superekonomiskākā dīzeļelektro hibrīda XL1 bāzes. „XL Sport” gan ir izmēros garāks un platāks, taču faktiski tikpat augsts. Taču tas nebūtu būtiskākais…

Atšķirībā no XL1, „XL Sport” spēka agregāts ir efektīgs divcilindru (!) benzīna motors.

Turklāt tas nāk no motopasaules – no jaunā „Ducati 1199 Superleggera”. Uzlabotais V2 dzinējs, kas esot jaudīgākais divu cilindru motocikla dzinējs pasaulē, apvienojumā ar 7 pakāpju dubultā sajūga transmisiju ļaujot „XL Sport” ieskrieties līdz 100 km/h vien 5,7 sekundēs. Prototipa sportisko dabu apliecina arī vairākas ārišķīgas iezīmes, piemēram, speciāli gaisa aizkari, riteņu arku gaisa izplūdes atveres, izkliedētājs, kas samazina aerodinamisko cēlējspēku, un adaptīvas silto izplūdes gāzu ventilācijas atveres, kas iebūvētas aizmugurē.

VW XL Sport 02

Kopā ar „XL Sport” Parīzē prezentēts arī jaunās paaudzes „VW Passat” ar nosaukumam pievienotiem trim burtiem GTE . Tas ir pirmais „Passat” modelis, kas būs pieejams plug-in hibrīdpiedziņas versijā ar TSI benzīna dzinēju un elektromotoru. Elektriskajā režīmā „Passat GTE” var nobraukt līdz 50 km lielu attālumu, neradot izmešus. Kad iekšdedzes dzinējs un elektromotors darbojas kopā, GTE sistēmas jauda ir 218 Zs un nobraucamais attālums ir 1000 km. Hibrīdpiedziņas sistēmas maksimālais griezes moments ir 400 Nm. GTE ar priekšējo riteņu piedziņu un 6 pakāpju dubultā sajūga transmisiju no 0 līdz 100 km/h ieskrienas 8,0 sekundēs, bet tā maksimālais ātrums ir 220 km/h. Elektriskās piedziņas režīmā ar to iespējams sasniegt 130 km/h lielu ātrumu.

VW Passat GTE 01

„Passat GTE” standartaprīkojumā ietilpst funkcijas, kas citos modeļos ir pieejamas papildaprīkojumā, tostarp informācijas un izklaides sistēma „Composition Media“, kas ir īpaši pielāgota plug-in hibrīdpiedziņas modeļiem, kā arī lietojumprogramma CAR-NET e-Remote, kas ļauj, piemēram, uzlādēt akumulatoru ar viedtālruņa palīdzību.

VW Passat GTE 02

Birkas: