„Volt” mazāko brālīti sauks „Bolt”

Chevy_bolt_1

Jau nākamā gada otrajā pusē amerikāņu autoražotājs „Chevrolet” gatavojas laist tirgū mazās klases elektromobili „Bolt”.

Neraugoties uz to, ka videi draudzīgais „Chevrolet Volt” pagaidām nav spējis iemantot īpaši plašu lietotāju auditoriju, koncerns „General Motors” negrasās atteikties no elektromobiļu idejas, un jau nākamgad sola „Chevrolet” saimi papildināt ar mazās klases hečbeku „Bolt”.

Par topošo modeli nav zināms īpaši daudz. Tik vien kā ražotājs sola to aprīkot ar elektromotoru un energoietilpīgu akumulatoru bateriju.

Tā ļaušot „Bolt” ar vienu uzlādi nobraukt līdz 300 km.

Chevy_bolt_3

„Chevrolet” pārstāvji atklājuši, ka ārēji sērijveida modelis sevišķi neatšķirsies no pirms mēneša Detroitas auto izstādē demonstrētā koncepta „Bolt EV”. Turklāt netiek izslēgts, ka arī futūristiskajā salonā izmainīsies tikai atsevišķas detaļas – auto veidotāji taču saprot, ka elektromobilim no tradicionāla auto jāatšķiras ne tikai ar „uzpildes” veidu, bet gan ar visu savu būtību.

Cik varētu maksāt šāds „Chevrolet Bolt”? Atbildes mums pagaidām nav. Skaidrs, ka, ja mašīnīte izrādīsies dārga, to nepirks. Bet „Chevrolet” ļoti nemīl savus spēkratus tirgot „pa lēto”. Tātad būs jāmeklē šaurais kompromisa ceļš… Tiesa, meklējumus šobrīd vēl vairāk apgrūtina rekordzemās naftas un līdz ar to arī benzīna cenas.

Chevy_bolt_2