„Volvo” atsakās no gājēju drošības spilveniem

Volvo_airbag

Tikai pērn „Volvo” sāka sērijveidā uzstādīt automobiļiem ārējos pneimospilvenus, taču tagad gatavojas no tiem atteikties… kā no novecojušas tehnoloģijas.

Zviedru kompānijas viceprezidents Lekss Kersmakers intervijā žurnālam „Go Auto” atklājis, ka nākamās paaudzes „XC90”, kas nonāks tirgū 2015. gadā, vairs nebūs šādu gājēju aizsardzībai domātu ārējo drošības spilvenu.

„Patiesībā es esmu pārliecināts, ka motora pārsega augšpusē novietoti drošības spilveni apvidus automobiļiem nav izmantojami, jo tie ir augsti, tādēļ gājējs sadursmes gadījumā nemaz nevar ar visu svaru iegāzties auto priekšējā stiklā,” norāda Kersmakers. Viņš norādīja, ka ir nolemts arī vieglajiem „Volvo” modeļiem vairs neuzstādīt ārējos drošības spilvenus, jo kompānija galveno uzmanību koncentrē aktīvajai, nevis pasīvajai drošībai.

„Svarīgāk ir nepieļaut sadursmi, nevis nodarboties ar tās seku mīkstināšanu,”

uzskata kompānijas vadošais speciālists. „Palielināt piepūšamo elementu skaitu – tā ir novecojusi pieeja. Tā vietā mēs pilnveidojam „City Safety” kompleksu, kurā ietilpst gan gājēju un citu traucēkļu atpazīšanas sistēmas, gan arī avārijas bremzēšanas sistēma.”

Birkas: