„Volvo” laiž darbā jaunu ražotni

Volvo_plant

Kompānija „Volvo” Gēteborgas pievārtē Zviedrijā pamazām sāk apgūt jauno montāžas cehu, kurš tiks izmantots ilgi gaidītā „XC90” ražošanai.

Topošā apvidus automobiļa „XC90” pirmssērijas prototipi jau kādu laiku tiek testēti gan poligona, gan reālos ekspluatācijas apstākļos. Tas būs pirmais zviedru markas automobilis, kas veidots, izmantojot jauno „SPA” maināma mēroga modeļu platformu.

Jaunais montāžas cehs ar kopējo apjumto platību 24 000 m2, ir daļa no „Volvo” attīstības programmas, kuras realizācijā kompānijas ķīniešu investori ieguldījuši vairāk nekā astoņus miljardus eiro. Vairāk nekā puse no šīm investīcijām tiks izlietota inovatīvas automobiļu arhitektūras izstrādē, kā arī jaunas dzinēju saimes „Drive–E” radīšanai.

Kā liecina kompānijas izplatītā informācija, pēc jaunās ražotnes atvēršanas „Volvo” rūpnīcas ražošanas jaudas palielināsies vairāk nekā pusotru reizi,

sasniedzot 300 tūkstošus vienību gadā.

Volvo_CE_concept1

Gaidāms, ka nākamās paaudzes apvidus automobilis „XC90” būs līdzīgs šā gada martā Ženēvas autoizstādē demonstrētajam „Volvo Concept Estate” (attēlā). Sērijveida modeļa pirmizrāde ir plānota Parīzes starptautiskajā spēkratu izstādē, kas notiks oktobra sākumā, bet pārdošanā tas nonāks 2015. gada sākumā.

Birkas: