„ZF” izstrādājuši viedu pilsētas auto

ZF_smert_1

Vācu transmisiju ražotājs „ZF” ir prezentējis pašu izgatavotu, ar modernām tehnoloģijām aprīkotu elektromobiļa konceptu, kura nosaukums ir „Smart Urban Vehicle”.

Jau attēlā redzams, ka mazauto ir aprīkots ar atšķirīgu piekares sistēmu, kas ļauj priekšējos riteņus sagriezt līdz 75 grādu leņķī. Kā nojaušat, tas ievērojami uzlabo manevrētspēju un ļauj mazuli iegrozīt visšaurākajās stāvvietas nišās.

ZF_smert_2

Turklāt tam nemaz nav vajadzīga vadītāja klātbūtne.

„Smart Urban Vehicle” aprīkojumā ir autonomā stāvvietā novietošanas sistēma „Smart Parking Assist”, kurā ietilpst 12 ultraskaņas un divi infrasarkanie sensori. Sistēma pati spēj atrast stāvēšanai piemērotu vietu nu iestūrēt tajā automašīnu. „Parkošanās” režīms tiek aktivizēts ar viedpulksteņa palīdzību.

Bez tam „ZF” elektronikas speciālisti ir izstrādājuši „PreVision Cloud Assist” sistēmu. Tā spēj „atcerēties” dažādas veiktā maršruta nianses un nākamreiz, atkārtoti veicot to, pielāgot elektromobiļa darbību un sistēmu regulējumus konkrētiem reljefa, ceļa konfigurācijas un satiksmes ierobežojumu apstākļiem.

ZF_smert_3

„Smart Urban Vehicle” darbina divi elektromotori, katrs ar 54 ZS jaudu. Tā maksimālais ātrums – 150 km/h.

Birkas: