Zviedri piesaka kompaktu pilsētas elektroauto Akinsi, kam akumulatorus ražos Latvijā

akinisi-harbour

Zviedrijas elektroautomobiļu kompānija AKINSI informē, ka uzsāk jauna un revolucionāra elektroauto tirdzniecību. Jaunais elektroauto ir īpaši piemērots pilsētvidei un tam ir videi draudzīgs un atkārtoti lietojams akumulators.

AKINSI ir mūsdienīgs zviedru autobūves uzņēmums, kuru dibinājuši eksperti ar pieredzi autorūpniecībā, un kuru atbalsta nozīmīgi akcionāri, tostarp globāls auto ražotājs. AKINSI ir veiksmīgi izstrādājis jaunu elektrisko transportlīdzekļu platformu ar mērķi padarīt elektroauto pieejamākus un nodrošināt, ka sabiedrībā aizvien vairāk tiek izmantoti transportlīdzekļi, kuru ietekme uz vidi ir ievērojami mazāka.

Pirmais uzņēmuma transportlīdzeklis elektroauto segmentā ir AKINSI Alpha – moderns un par draudzīgu cenu pieejams elektroauto ar tādām nozīmīgām inovācijām kā ātra uzlāde un novatoriska dzesēšanas sistēma. Vēl viena nozīmīga jaunā elektroauto inovācija ir atkārtoti lietojamais akumulators, ko izstrādājis uzņēmums Anodox Energy Solutions Zviedrijā. Izstrādātā tehnoloģija krasi samazina automašīnas kopējo ietekmi uz vidi, kā arī tās izmaksas.

Jaunais AKINSI Alpha būs pieejams piegādei Eiropā 2022. gada noslēgumā.

AKINSI Alpha ir vienīgais mazais elektroauto, kas pieejams biznesam un autoparkiem ar maināmu un atkārtoti lietojamu akumulatoru. AKINSI arī nākotnē plāno ieviest dažādus akumulatora uzlabojumus, kas ar laiku vēl vairāk palielinās automašīnas nobraukto kilometrāžu un kopējo veiktspēju.

akinsi-flower-shop

Pilsētas elektroauto ir izgatavots tā, lai tas būtu kluss, ietilpīgs un ideāli piemērots šaurām un pārpildītām pilsētas ielām. Tā plašais un modernais interjers, vienlaikus saglabājot minimālismu, padara automašīnu piemērotu ikdienas ceļojumiem.

Mūsu primārais mērķis ir atbalstīt pāreju uz ilgtspējīgu dzīvesveidu, sākot ar elektroauto, kas ir pieejams ikvienam. AKINSI Alpha mērķis ir krasi samazināt elektriskā transportlīdzekļa iegādes un ekspluatācijas izmaksas, lai elektroauto būtu pieejami lielākajai daļai cilvēku. Revolucionārā pilsētas elektroauto īpaši garais kalpošanas laiks un viegli nomaināmie akumulatori pavērs daudz jaunu iespēju samazināt uz vidi radīto ietekmi un tuvinās mūs ilgtspējas mērķu sasniegšanai.

Teodors Zannakis (Theodore Zannakis), AKINSI izpilddirektors un līdzdibinātājs

Unikālo, augstas veiktspējas maināmo akumulatoru ir izstrādājis Anodox Energy Systems Zviedrijā sadarbībā ar kompāniju Shell, un tas tiks ražots jaunā rūpnīcā Latvijā, izmantojot litija dzelzs fosfāta tehnoloģiju.

Akumulatori ir maināmi, ātri uzlādējami un ar ilgāku dzīves ciklu, jo pēc akumulatoru kalpošanas laika tos var atkārtoti izmantot arī citās iekārtās. Tas krasi samazina akumulatora atstāto ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Akumulators arī nesatur kobaltu un nodrošina daudz augstāku drošības un otrreizējās pārstrādes pakāpi.

Paredzams, ka, sākot ar 2022. gada beigām, AKINSI Alpha modelis būs pieejams Zviedrijā, Luksemburgā, Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Grieķijā, un 2023. gada laikā – arī citos Eiropas tirgos.